20 لیستی که هر کارآفرین باید تهیه کند

تاریخ : 1394/08/27 10:32

یک مهارت بسیار حیاتی است که به نظر می رسد کسی در مورد آن صحبتی نکردهبه عنوان کسی که کسب و کاری را راه اندازی کرده و وسواس زیادی در مورد مسیر رشد شخصی خود دارد، خیلی پیش آمده که در مواجهه با مقالاتی مانند " 5 صفت برتر تمامی کارآفرینان موفق" گیج شوم. این مقالات تمایل دارند، به ویژگی هایی مانند "عشق و شور، پشتکار داشتن، الهام بخش بودن، نیم نگاهی به استعدادها، تفکری مبتنی بر اطلاعات، مهارت های شگرف ارتباطی و توانایی ایجاد چشم انداز و سوق دادن تیم به سمت یک مسیر رو به جلو به سمت هدف مشترک" استناد کنند.

اما یک مهارت بسیار حیاتی است که به نظر می رسد کسی در مورد آن صحبتی نکرده: مدیریت لیست ها!!!

ممکن است زیاد نام خوشایندی به نظر نرسد، اما قطعا راهی وجود ندارد که یک کارآفرین موفق شود، بدون لیست های دقیق، روشن و به روز از منابع و پروژه ها که به موفقیت تلاش های او  کمک خواهد کرد. مانند لیست هایی که در یک صفحه گسترده، فایل های Evernote ، لیست مخاطبین، فایل های Salesforce ، فولدر های Dropbox ، تخته های Trello ، لیست های To Do List ، و بسیاری دیگر از فرمت های موجود...

هر کدام را که ترجیح می دهید، یک مدیر باید سه مورد را به صورت مدام در نظر داشته باشد:

1-     چه زمانی یک لیست جدید تهیه کند.

2-     چه مواردی به صورت پراکنده باید به هر لیست اضافه گردد.

3-     و در نهایت چگونگی الویت بندی و عمل کردن هر یک از آیتم ها.

در ادامه چند مثال که در طی سالها ساخته ام ، می آید. من آنها را به دو دسته تقسیم بندی کرده ام. لیست اشخاص و لیست کارهایی که باید انجام دهم. اگر تا کنون این لیست ها را نداشتید، از امروز شروع کنید.